Jak zařízení stáže probíhá?

Nabídka stáží vznikla za spolupráce Fyziocrew a organizace Voluntair, která zprostředkovává dobrovolnické programy po celém světě pro lidi z České republiky, kteří chtějí zažít něco nevídaného, poznat kulturu dané země a navíc pomoc ostatním pro dobrou věc.

Celkový postup je velice jednoduchý a po celou jeho dobu vám budeme k dispozici, nebudete-li si s něčím vědět rady. Navíc na Sri Lance jsme už byli a budeme vám tak schopni se všemi potřebnými věcmi pomoci!

Že Sri Lanka není zrovna vaší vysněnou destinací? Napište nám a my se pro vás pokusíme vymyslet přívětivější variantu.

1. VYPLNĚNÍ FORMULÁŘE

Prvně je nutné, abychom od vás obdrželi vyplněný formulář s vašimi údaji.

Ozveme se v co nejkratší době, jakmile nám přijde na email.

Ujišťujeme vás, že veškeré informace, které nám zašlete, budou využity pouze pro účely zajištění stáže!

2. VÝBĚR PROGRAMU

Prozatím je možnost vybírat pouze ze dvou stáží na Sri Lance, ale naší nabídku hodláme nadále rozšiřovat (v bližší době: Ghana a Nepál).

Nelíbí se vám zrovna žádná z našich nabídek, napište nám a možná se nám podaří najít jinou variantu, která bude vyhovovat vašim požadavkům více.

K vámi zvolenému programu probereme potřebné informace a podle vašeho rozhodnutí kontaktujeme místní organizaci, která daný program spravuje. Před tím je však už vhodné, abyste měli vybraný termín a k němu popřípadě letenku. 

(Nemusíte se bát. Všechno, než daný program objednáme, probereme.)

3. SOUHLAS MÍSTNÍ ORGANIZACE

Bude-li mít ve vámi zvoleném termínu místní organizace volné místo, neznamená to nic jiného, než že máte zelenou a můžete vyrazit.

Před tím je však ještě nutné zaplatit registrační poplatek a také samotnou stáž, popřípadě ještě domluvit stipendiu přes svou vysokou školu. (,,Čím dříve, tím lépe.“)

 

4. ZAPLACENÍ REGISTRAČNÍHO POPLATKU

Abyste mohli vyjet, je nutné prvně zaplatit registrační poplatek ve výši 2400,- pro studenty (s ISIC kartou) a 3000,- pro již pracující dospělé fyzioterapeutyPomůže nám to, abychom pro vás mohli zprostředkovat vámi zvolenou stáž a aby vše probíhalo tak, jak má. 

V této částce je zahrnuta veškerá komunikace (jak s námi, tak s organizátory), rezervace vámi zvoleného termínu a také možnost osobního setkání s námi.

Po zaplacení registračního poplatku a obdržení částky na náš účet, vám jsme schopni do 24 hodin potvrdit rezervaci programu, který je ještě potom nutné zaplatit. 

Zaplacení samotného programu je nutné max. 4 týdny před odjezdem. 

5. DOBRODRUŽSTVÍ ZAČÍNÁ!

Po vyřízení nutných dokumentů, zaplacení reg. poplatku, samotného programu (max. 4 týdny před odjezdem) a také letenky máte zelenou a můžete se vydat na cestu! 

,,Sbalit si svých pár švestek a vydat se na svou cestu do neznáma vyžaduje vskutku odvahu.                                   Nebojte se! Na konci budete litovat pouze rozhodnutích,                                        která jste udělat mohli a nakonec neudělali.“

VYSOKOŠKOLŠTÍ STUDENTI

Pro vysokoškolské studenty v dnešní době není žádný problém na nějakou stáž vyjet!

Většina vysokých škol má různé programy, které výjezd svých studentů podporují a většinou finanční podpora vystačí minimálně na nákup samotné letenky nebo programu. Vše záleží, jak hodně dopředu začne student zařízení stáže řešit.

S námi se nemusíte bát, jelikož vám se vším pomůžeme, nebo vám minimálně poskytneme informace, co si přes školu musíte zařídit. (Vysoké školy chtějí smlouvu s danou institucí a po skončení stáže potvrzení o jejím absolvování, popřípadě ještě nějaký motivační dopis.)

Obrovskou výhodou je, že na zahraniční stáže vyjíždí úplné minimum studentů, takže šance, že stipendium dostanete, je opravdu velká!

Záleží samozřejmě na vysoké škole, ale u většiny by neměl být problém spojení praktické stáže s povinnou odbornou praxí, které musí studenti fyzioterapie absolvovat poměrně dost, obzvlášť o letních prázdninách.

S JAKÝMI VÝDAJI JE NUTNÉ POČÍTAT?

  • registrační poplatek 
  • cena za samotnou stáž – záleží na typu programu. 
  • letenka – většinou se do asijských zemí pohybuje okolo 13-16 tisíci (záleží, v jak velkém předstihu se objednává). Se vším vám pomůžeme.
  • vízum – vše závisí na destinaci (většinou se ceny pohybují do 1 tisíce).
  • očkování – doporučuje se minimálně očkovat na tyfusžloutenku typu A
  • cestovní pojištění
  • kapesné – obecně pobyt v rozvojových zemích vychází mnohem laciněji. Záleží jenom na vás, jak hodně zůstanete na ,,low-budgetu“. Teoreticky nemusíte utratit ani korunu, jelikož cena programu zahrnuje stravu i ubytování. 
Close Menu

Už jste se rozhodli?

Máte nějaký dotaz?

Napište nám.

Děkujeme.
Vaše zpráva je na cestě k nám...

Maximálně do 2 dnů se Vám ozveme.

S pozdravem, Fyziocrew a Voluntair.