Stáž v Nepálu

Nepál – jedno slovo skrývající toho tolik, že v pár řádcích není možné popsat, co všechno tato krásná země skrývá. 

Někdo si vybaví hory, kam oko dohlédne, někomu se vybaví milí lidé, někomu zase nepoznamená příroda, někomu naopak chudoba, kterou jde vidět na každém rohu, a tak dále… Je tam toho spousta. ,,Všechno nejde popsat, musíte to prostě zažít!“ 

Země, která se nachází mezi Tibetem a Indií jako sendvič, svou délkou velká jako bývalé Československo a šířkou menší než co je vzdálenost mezi samotnou Prahou a Brnem toho má vskutku hodně co nabídnout… 

Nabídka stáží:

5 důvodů, proč jet do Nepálu:

#1: Ačkoliv Nepál ve srovnání s ostatními zeměmi Asie není zrovna extra velký, najdete tam tolik rozdílů, jako kdybyste dali dohromady celou Evropu. Neuvěřitelné množství různých kmenů, etnik a dialektů vytváří rozmanitost, která vyrazí dech nejen jednomu zkušenému cestovateli. 

#2: Nepál je jednou z nejbohatších zemí… ačkoliv ještě přednedávnem tam zuřila válka, vláda je (prý) zkorumpovaná a obyvatelé neustále trpí nedostatkem pohonných hmot, místní obyvatele jsou považováni za jedny z nejbohatších lidí na světě. Jejich otevřená srdce a laskavý úsměv totiž dokážou obohatit každého, kdo do těchto končin zavítá.

#3: PŘÍRODA – další důvod, proč se do Nepálu vydat. Čistý vzduch v horách, rozkvetlé pláně a bující život všude, kam se podíváte, vyplní vaše srdce radostí, kterou z něho jen tak něco nevytlačí. Lidé s přírodou žijí v symbióze. Váží si jí a uvědomují její hodnotu.

#4: Máte někdy pocit, že ve světě okolo nás musí být furt všechno ,,honem, honem‘‘? Pojeďte do Nepálu – tam je tomu totiž mnohdy úplně naopak. Bude vám to připadat, jakoby se tam zastavil čas. ,,Už při čekání na letišti na víza si začnete uvědomovat, že tady se jakože faaaakt nikam nepospíchá!“ 

#5: HIMALÁJE – pohoří známé po celém světě nejen svou nejvyšší horou Mt. Everest, ale také dalšími svými devíti vrcholy (Makalu, Annapurna, etc.). V Nepálu se z těchto 10 nejvyšších vrcholů nachází 8, což je také skvělý důvod, proč se tam vydat a vidět alespoň tyto obry z dálky. Anebo je dokonce zdolat? 

Nepál je prostě jedinečný. I když každá země má co nabídnout, Nepál skrývá něco magického, tajuplného, něco, co nikde jinde nejde zažít! Čím to je, že cestovatelé se odsud vrací s vnitřním naplněním a touhou se opět vrátit zpátky? Abyste na to našli odpověď, budete se tam muset nejspíše vydat sami…

Stáž ve státním zařízení v hlavním městě Nepálu poskytuje skvělou příležitost, jak si rozšířit své obzory ve svém oboru, poznat další kus světa a také jedinečnou kulturu.

Během stáže získáte cenné zkušenosti. Budete se učit nejen pozorováním, ale také samotnou účastí v terapii pod vedením místních odborníků. Zkušení fyzioterapeuti budou po zaškolení moci vést svou terapeutickou jednotku sami bez asistence.

Stáž je koncipována na minimální délku 4 týdnů. První týden budete uvedeni do provozu, seznámeni s místní kulturou a všemi možnými typy a radami, abyste ze svého pobytu vytěžili co nejvíc.  

Denní program většinou probíhá od 8:00 do 15:00. Poté máte své osobní volno, kdy záleží na vás, co podniknete s dalšími stážisty. 

Ubytování je součástí programu (pokoje pro 1-2 stážisty nebo 4-6, záleží na preferencích). Strava je zajištěna na ubytování (snídaně, oběd, večeře).

Cílem tohoto programu je poskytnout jedinečnou možnost vyjet do tak krásné země jako je právě Nepál, a poznat tak rehabilitaci zcela odlišného národa. Stáž je určena nejen mladým fyzioterapeutům s chutí poznávat svět, ale i klidně ,,zabředlým fyzoušům“ toužících po nějaké změně a krátkodobém vypadnutí ze svého pracovního stereotypu.

Poznámka: Tento program je nový, a proto prozatím nemáme žádné fotky nebo přesnější informace, jak to v Káthmándú probíhá. Vůbec na tom však nezáleží. Nemusíte se vůbec bát, že by o vás nebylo postaráno – od toho tam je místní koordinátor, který se postará o to, aby vše fungovalo, a vy se tak nemuseli ničeho bát. Budete-li mít konkrétní dotaz či prosbu, kontaktujeme místní centrum a na vše se doptáme.

Už jste se
rozhodli?

Máte nějaký
dotaz?

Napište nám.

Close Menu

Děkujeme.
Vaše zpráva je na cestě k nám...

Maximálně do 2 dnů se Vám ozveme.

S pozdravem, Fyziocrew a Voluntair.