Stáž v Ghaně

Do Ghany byste měli vyjet, ,,pokud máte chuť vyrazit na místo, kde nepotkáte turistu a zažijete ochutnávku života bez supermarketů, téměř bez silnic, občas bez proudu a přece se vším, co potřebujete ke štěstí.‘‘ (Petr Bartoš, zakladatel značky nutt)

Ghana, Ghanská republika – stát nacházející se na západě Afriky v rovníkovém pásmu s hlavním městem Accra. Sousedí se státy Burkinou Faso, Pobřeží Slonoviny, Togem a na jihu je omýván vody Guinejského zálivu. 

,,Skvělá destinace, odkud začít poznávat Afriku – bezpečná země, mírumilovní lidé, spousta věcí, které by si neměl nikdo nechat ujít vidět.“ 

Nabídka stáží:

5 důvodů, proč jet do Ghany:

#1: Začnete si více vážit toho, co máte doma. Například taková elektřina – u nás zcela běžná věc, zato v Ghaně bez častých výpadků nebo úplných přerušení proudu by to snad ani nešlo. Jízdní řád? Na nějaký IDOS můžete zapomenout. Prostě přijdete na místo, odkud má autobus jezdit, a buď ten den ještě přijede nebo ne. 

#2: Nemusíte se o sebe vůbec bát, místní lidé jsou totiž velice milí a nápomocní. Přesto všechno, co zdejším obyvatelům bylo prováděno za dob kolonialismu, na ulicích budete potkávat věčně veselé a přátelské tváře. A v případě nouze se v Akkře dokonce nachází české velvyslanectví.

#3: Rozhodně se tam nebudete nudit, v Ghaně je toho totiž spousta co vidět. Na své si přijdou jak dobrodruzi, kteří by rádi objevovali krásy opravdového pralesu, kde na vás dýchne dokonalost a klid, tak i milovníci písečných pláží bez velkých davů turistů. Dále také můžete objevovat nejvyšší vodopády západní Afriky, nepřeberné množství historických budov, festivalů,…

#4: Ghana jako i další státy Afriky je pro evropského cestovatele cenově mnohem méně náročná, o čemž svědčí laciná jídla, ceny pokojů a místní dopravy nebo třeba nejlevnější safari v Africe – Mole National Park.

#5: Zažijete neuvěřitelný kontrast. I do Ghany postupně přichází vymoženosti moderní doby – velké společnosti a jména si budují své pobočky ve větších městech, která se tomu přizpůsobují a poskytují jim ideální možnosti pro jejich byznysy, avšak to celé se odehrává na úkor druhých, obyčejných lidí, kteří neustále žijí ve skromných podmínkách. Naštěstí jim to na jejich kráse neubírá, ba naopak jejich srdce jsou mnohem otevřenější a vstřícnější.

,,Ghana jako každá jiná země tzv. ,,3. světa“ nás toho může vskutku hodně co naučit. Nebojte se proto tedy vyrazit do destinacích jako je právě tato. Život je o zkušenostech a tato bude jistě nezapomenutelná!“

Inspirováno článkem z webu nutt.cz

Zdokonalte se ve fyzioterapii a poskytněte svou pomoc svými odbornými znalostmi místním v ambulantním středisku v Akkře. 

Tento program je zaměřený na práci v komunitní klinice a sportovním středisku v Akkře. Poskytuje potřebnou fyzioterapeutickou péči lokálním pacientům a také sportovcům.

Máte příležitost pracovat s dalšími vzdělanými fyzioterapeuty. Fyzio, kteří již pracují, mají v případě zájmu možnost se stát také učiteli místních studentů fyzioterapie, a předat jim tak své znalosti a cenné zkušenosti. 

Program je určený studentům (minimálně 2. ročník), ale především pracujícím fyzioterapeutům. Strava je v ceně, ubytování též.

Minimální doba pobytu jsou 4 týdny. Pracuje se od pondělí do pátku a víkend můžete strávit podle svých představ.

Cílem je poskytnout vám zajímavou příležitost, jak si rozšířit své obzory v oboru, pomoc místní komunitě s rehabilitací, které je v Ghaně nedostatek, a také poznat zdejší kulturu. 

 

Poznámka: Přes tento program doposud žádný fyzioterapeut z Česka nevyjel. Přiložené fotky dokumentují pobyt Lukáše, který jako student medicíny neváhal využít grantů, které jsou školou nabízené, a odjel do Ghany na několika týdenní stáž, která předčila všechna jeho očekávání.

Už jste se
rozhodli?

Máte nějaký
dotaz?

Napište nám.

Close Menu

Děkujeme.
Vaše zpráva je na cestě k nám...

Maximálně do 2 dnů se Vám ozveme.

S pozdravem, Fyziocrew a Voluntair.